Eurocertyfikat dla Gminnego Ośrodka zdrowia w Gogolinie za sprawną organizację, zarządzanie i doskonałą politykę rozwoju. EuroCertyfikat stanowi prestiżowe europejskie wyróżnienie przyznawane instytucjom odznaczającym się m. in. spełnianiem surowych norm jakościowych.

Eurocertyfikat 1.jpeg Eurocertyfikat.jpeg

 

Miasto Gogolin zostało laureatem Konkursu Zdrowa Gmina i znalazło się w gronie miast i gmin, które otrzymały prestiżowy Certyfikat Polskiej Unii Onkologii. Wyróżnienie zostało przyznane za działania w zakresie profilaktyki, w tym za realizację długofalowego programu przesiewowych badań w kierunku chorób onkologicznych

certyfikat.jpeg

 

W ramach konkursu Opolski Hipokrates, w kategorii Najbardziej Przyjazna Placówka Medyczna Gminny Ośrodek Zdrowia zajął II miejsce.

dyplom_GOZ.jpeg nagroda_GOZ.jpeg

 

Kapituła plebiscytu Opolski Hipokrates przyznała Gminie Gogolin tytuł Gmina Przyjazna Zdrowiu za realizację programu, w ramach którego przeprowadzono największą w województwie opolskim ilość badań prewencyjnych mających na celu wczesne wykrywanie nowotworów oraz badań cytologicznych, mammograficznych, kardiologicznych, wad postawy i przesiewowych badań słuchu i wzroku u dzieci.

dyplom_Gmina.jpeg nagroda_Gmina.jpeg

 

Certyfikat Samorząd Przyjazny Rodzinie został przyznany przez Krakowską Akademię Profilaktyki za działania samorządu w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Postaw na Rodzinę. Program obejmował m. in. zajęcia edukacyjne dla rodziców w zakresie odpowiedzialnego rodzicielstwa, budowania prawidłowych relacji w rodzinie i poszerzenie zakresu umiejętności wychowawczych. Przyznanie certyfikatu „Samorząd przyjazny rodzinie” jest jednocześnie zaproszeniem do współpracy w ramach Ogólnopolskiej Rady Samorządowej Postaw na rodzinę.

Certyfikat_Rodzina.jpeg

 

Pierwsze miejsce dla korony żniwnej z Karłubca w Wojewódzkim Konkursie Koron Żniwnych w Praszce. Karłubieckie twórczynie od wielu lat zdobywają wyróżnienia w konkursach twórczości ludowej. W tworzeniu koron ziarnkowych osiągnęły jednak mistrzostwo, co zostało docenione przez profesjonalne jury i uczestników Konkursu.

korona Karłubiec.jpeg

 

Program Budujemy Sportową Polskę. Gmina Gogolin została członkiem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej, miasto Gogolin uczestniczy natomiast w Programie Promocji Gmin i Powiatów Budujemy Sportową Polskę, który ma na celu wspieranie sportu dzieci i młodzieży, upowszechnianie kultury fizycznej i aktywizację osób niepełnosprawnych. Poprzez uczestnictwo w programie promuje się również samorządy, które budują obiekty sportowe i promują sport amatorski i wyczynowy.

Certyfikat_Sportowa Polska_1.jpeg Certyfikat_Sportowa Polska.jpeg

 

I miejsce w Ogólnopolskim konkursie „Samorządowy Lider Zarządzania 2010 – usługi zdrowotne” w kategorii małych i średnich miast.

Lider_zarządzania.jpeg

 

Wyróżnienie dla Gminy Gogolin w rankingu Europejska Gmina Europejskie Miasto (2010)

Europejska_nagroda_2010.jpeg

 

Laureat konkurs „Samorząd Przyjazny Oświacie” 2010

Gmina_Przyjazna_Oswiacie.jpeg